Wadowice FCC 2015 - zwiastun

Przedstawiamy długo oczekiwany zwiastun III edycji zawodów Wadowice Firefighter Combat Challenge, które odbędą się w dniach 21-23 sierpnia 2015 na rynku papieskiego miasta Wadowice. Ruszyły zapisy! Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Zawody w formule FCC co roku skupiają najtrwardszych i najsilniejszych strażaków z całej Polski i z Europy. W poprzednich edycjach wadowickich zmagań oprócz rodzimych strażaków udział wzięli eż przedtsawiciele Czech, Słowacji i Słowenii. Zawody w krótkim czasie pokazują elemanty pracy strażaka, począwszy od wbiegania ze sprzętem po schodach, poprzez wciąganie węzy na piętro, wejście siłowe z łomem, gaszenie pożaru oraz ewakuację poszkodowanego. Tzw. "5 stages of pain" ( 5 stopni bólu) wymaga całoroocznych ćwiczeń i niesamowitego przygotowania.


Organizatorami imprezy są:
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach
- Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa - koło okręgowe w Wadowicach
- Burmistrz Wadowic


Podczas zawodów nie zabraknie również wystawców. Będzie można zobaczyć wozy pożarnicze oraz różne firmy związane z branżą. Dla osób obecnych na placu organizatorzy przewidują wiele imprez towarzyszących i pokazów. M.in. stanowisko “ spróbuj sam”, gdzie osoby postronne mogą w ograniczonym zakresie “spróbować” elementów zawodów Firefighter Combat Challenge. Pokazy wyrzutu oleju i gaszenia pożarów cieczy palnych, pokazy ratownictwa technicznego ze zniszczonym wrakiem, pokazy bazy sprzętowej PSP, prezentacja nowoczesnego sprzętu ratowniczego czy mała wioska pożarnicza pozwalająca dzieciom na bezpieczną zabawę prądami wody podawanymi na makiety domków.
W tegorocznych zawodach uczestnicy powalczą o Puchar Komendanta Głównego PSP.